تغییر شیوه زندگی که شامل تغییر در عادات غذایی،داشتن فعالیت بدنی و ترک سیگار است، می تواند در کاهش بروز دمانس وکاهش حافظه بسیار موثر باشد که به تفصیل در سایت دکترهادی زاده به آنها پرداخته شده است.
●کنترل دقیق و منظم ریسک فاکتورهای دمانس از جمله فشار خون،فیبریلاسیون دهلیزی و هیپرکلسترولمی نیز،در کاهش بروز دمانس نقش موثری دارند.
●استفاده از داروهای پائین آورنده کلسترول و HMG_COA می تواند تا ۳۰% از موارد سکته مغزی را کم کند و در نتیجه به کاهش ایجاد دمانس منجر گردد.همچنین استفاده از مکمل های مولتی ویتامین با کاهش سطح سرمی هموسیستین در پیشگیری از بروز سکته قلبی موثر می باشد.
●هدف نهایی در پیشگیری از بیماری دمانس کنترل دقیق فشار خون می باشد به طوری که در افراد دیابتی به زیر ۸۰/۱۳۰ و در بقیه ی افراد کمتر از ۹۰/۱۴۰ میلی متر جیوه کنترل می گردد.دراین زمینه می توانیداطلاعات کاملترراازسایت دکترهادی زاده ، وابسته به کلینیک واریس اصفهان(بهترین کلینیک واریس کشوروفوق تخصصی قلب وعروق) دراختیارداشته باشید.
●استفاده مناسب از ویتامین های آنتی اکسیدان مثل ویتامین C،ویتامینE.
●در زنانی که از هورمونهای جایگزین(hormon replacement therapy) استفاده می کنند،تا ۵۰% ریسک ابتلا به دمانس کاهش می یابد.
●دیده شده است که استفاده از مکمل دارویی Ginkgo biloba در کاهش و تخفیف علائم دمانس وکاهش حافظه موثر است.
●مصرف مناسب کافئین در روز و ترک سیگار.

جهت کسب اطلاعات کاملتر می توانید باتلفنهای کلینیک قلب وعروق اصفهان (کلینیک واریس اصفهان وفوق تخصصی قلب وعروق) دکتر هادی زاده

۵و ۳۲۲۴۲۱۶۴ _ ۰۳۱

تماس بگیرید.
جهت رزرو نوبت تلفنی :

عدد ۱۳۰ رابه سامانه ۱۰۰۰۸۵۹۰

ارسال یا عبارت @nobattt رادرتلگرام سرچ کنید.

قلب و عروق

×